marți, 28 ianuarie 2020

Publicat la 12:57:00 de

Premii simbolice pentru cei mai valoroși sportivi și antrenori sibieni

Cu premii în valoare totală de 80.000 de lei îi va recompensa Consiliul Județean Sibiu pe cei 63 de sportivi și antrenori care au obținut rezultate deosebite la nivel național și internațional în anul 2019.

Festivitatea de premiere va avea loc în cadrul unui eveniment intitulat „Gala sportului”, mâine, 29 ianuarie, începând cu ora 16.30, în sala de conferințe a Consiliului Județean.

SPORTIVII ȘI ANTRENORII PREMIAȚI LA GALA SPORTULUI” 2020
  • în ordine alfabetică
CategorieSportNumeClub Sportiv
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFAchim Marius ConstantinC.S.M. Sibiu
AMBASADOR AL SPORTULUISchiAlexandru Barbu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicPatinajAndrei CristinaC.S. Ș. Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicPatinajAndrei CristinaC.S.Ș. Sibiu
TINERE SPERANȚEAtletismArsin TudorC.S.Ș. Șoimii Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicJudoAvram Iulia AlexandraC.S.Ș. Șoimii
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicVoleiAxinte Iarina LuanaC.S.Ș. Șoimii
TINERE SPERANȚEGimnastică băiețiBera Nicolae IonelC.S.Ș.  Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicTaekwon-do ITFBîrluț FlorinC.S. Hwarang Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicGimnastică băiețiBobeș CristinaC.S.Ș. Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicJudoBolovan Silviu PaulC.S.Ș. Șoimii
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicCălărieBucur Daniel IoanC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicCălărieBucur IonelC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicCălărieBucur IonelC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicSamboConstantin ElenaC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTenis de câmpCornea Victor VladC.S. Pamira
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicAtletismCuciorovschi LigiaC.S.Ș. Șoimii Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFDancu Ioan MariusC.S. Puma
AMBASADOR AL SPORTULUIechipa națională 3 x 3 baschet femininElisabeth Pavel
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicBridgeFediuc MariusC.S. Logismart Sibiu
MERIT PENTRU ÎNTREAGA ACTIVITATEFlaviu Stoica
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicVolei femininGheorghiță MariusC.S.Ș. Sibiu
TINERE SPERANȚEPatinaj vitezăGnandt AndreaC.S.Ș.  Sibiu
TINERE SPERANȚEPatinaj vitezăGnandt KlaraC.S.Ș. Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicAtletismHerman VasileC.S.Ș. Mediaș
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicAtletismHerman VasileC.S.Ș. Mediaș
TINERE SPERANȚECiclismHozat Elias GeorgeC.S. Măgura Cisnădie
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFHurdu RaulC.S. Hwarang Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicJudoIonaș Ovidiu VasileC.S.Ș. Șoimii
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicTaekwon-do ITFLăzurca Alin RomulusC.S. Puma
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicCiclismLogigan LucianC.S. Procycling MTB Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFMiclea RareșC.S. Puma
MERIT PENTRU ÎNTREAGA ACTIVITATEMircea Vulc
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFMoraru AurelianC.S Puma
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicKartingNicoară Theodor IoanC.S. Road Runner Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicKartingNicoară ViorelC.S. Road Runner Sibiu
TINERE SPERANȚEEchitațieNinulescu IoanaC.S.M. Sibiu
TINERE SPERANȚEPatinaj vitezăNistor DavidC.S.Ș Sibiu
MERIT PENTRU ÎNTREAGA ACTIVITATEOctavian Șerban
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicCiclismOprea TudorC.S. Procycling MTB Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicCiclismOprea TudorC.S. Procycling MTB Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicJudoPașca Alexandra MariaC.S.Ș. Șoimii
TINERE SPERANȚEJudoPașca Alexandra MariaC.S.Ș. Șoimii Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFPavaluc DorissC.S. Puma
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicCulturismPopa FeliciaC.S.Ș. Șoimii Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicJudoRoman AlexandruC.S.M. Sibiu
AMBASADOR AL SPORTULUIPilot raliuriSebastian Barbu
TINERE SPERANȚEEchitațieSemenov Sofia MariaC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicAtletismTeușan TabitaC.S.Ș. Șoimii
TINERE SPERANȚECiclismTibuh Maria AnastasiaA.S. Club Sportiv Sport Project
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicKarate kyokushinTiucă Dan SimionA.C.S. Rokan Sibiu
TINERE SPERANȚECiclismTudor Ioan FrățilăC.S. Procycling Sibiu
TINERE SPERANȚEEchitațieTudoran AnaC.S.M. Sibiu
AMBASADOR AL SPORTULUIechipa națíonală 3 x 3 baschet femininUiuiu Akexandra
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicTaekwondo ITFVăcariu VladC.S. Puma
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicJudoVălean Purecce ConstantinC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport neolimpicJudoVălean Purece ConstantinC.S.M. Sibiu
CEL MAI BUN ANTRENOR – Sport olimpicTenis de câmpVecerdea MariusA.C.S Tenis Club Pamira
MERIT PENTRU ÎNTREAGA ACTIVITATEViorel Hizo
TINERE SPERANȚEJudoVișa RoxanaC.S.Ș. Șoimii Sibiu
CEL MAI BUN SPORTIV – Sport olimpicKartingVonica ConstantinC.S. Road Runner Sibiu
AMBASADOR AL SPORTULUIEchipa de baschet masculin BC CSU Sibiu
AMBASADOR AL SPORTULUIEchipa de handbal feminin Măgura Cisnădie
    Trimite prin e-mail