Criza sanitară și constrângerile bugetare nu fac decât să mobilizeze la maxim echipele primarilor harnici, a apreciat ministrul Raluca Turcan, după o vizită în comuna Axente Sever.
Se afișează postările cu eticheta gradinita Agarbiciu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta gradinita Agarbiciu. Afișați toate postările
sâmbătă, 17 aprilie 2021
miercuri, 10 martie 2021
Publicat la 3/10/2021 02:14:00 p.m. de Monitorul de Medias
Președintele Consiliului Județean Sibiu, Daniela
Cîmpean, a vizitat săptămâna trecută grădiniţa din Agârbiciu și a apreciat
eforturile depuse de primarul Marius Grecu şi de administraţia publică locală
pentru realizarea acestei investiţii. „S-a încheiat prima etapă a lucrărilor de
renovare a grădiniței din Agârbiciu! Îl felicit pentru această inițiativă pe
primarul comunei Axente Sever, Marius Grecu. Educația, dar și confortul
copiilor și implicit al părinților care își știu copiii într-un loc curat și
sigur sunt aspecte importante pentru comunitate. Suspendarea cursurilor față în
față nu a însemnat vacanță, nici pentru personalul grădiniței. A fost un
adevărat șantier, însă cel mai important este că cei 33 de copii au revenit din
vacanță într-un spațiu modernizat. Cele
mai importante lucrări în grădiniță au fost: o centrală termică nouă, grupurile
sanitare renovate, instalația electrică și tavanele refăcute, s-a zugrăvit și
s-au înlocuit ușile, s-a înlocuit mobilierul. În cea de-a doua etapă a acestui
proiect va fi renovat exteriorul clădirii, se va finaliza amenajarea curții și
se va realiza locul de joacă“, a menționat Cîmpean.
Primăria Axente Sever a
finanțat aceste lucrări din fonduri proprii, dar și printr-o sponsorizare
obținută de la SNGN Romgaz. (A.L.)
axente sever, Daniela Cîmpean, gradinita Agarbiciu, informatii Medias, lucrari renovare, Marius Grecu, stiri Axente Sever, stiri Medias
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


