marți, 28 mai 2024

Publicat la 5/28/2024 08:46:00 p.m. de

Micuții șahiști medieșeni, la Campionatul Național de Șah Școlar Echipe Mixte „Elisabeta Polihroniade”

Clubul Sportiv Municipal Mediaș a fost reprezentat de trei echipe la Campionatul Național de Șah Școlar Echipe Mixte „Elisabeta Polihroniade”. Competiția s-a desfășurat în perioada 22 - 26 Mai la Covasna. 


Cei 15 șahiști medieșeni au concurat cu rezultate bune la categoriile de vârstă sub 8, 10, respectiv 12 ani. De asemenea, la individual cel mai bun rezultat a fost obținut de Laurențiu Blaj, care a ocupat locul al treilea la categoria de vârstă sub 12 ani. „Suntem mândri de participarea Clubului Sportiv Municipal Mediaș la prestigiosul Campionat Național de Șah Școlar Echipe Mixte «Elisabeta Polihroniade». În acest an, clubul nostru a fost reprezentat cu succes de 3 echipe formate din 15 sportivi talentați, participând la categoriile U8, U10 și 12. La categoria U8 echipa noastră a ocupat un meritoriu loc VIII, la categoria U10 sportivii noștri au demonstrat determinare și au ocupat locul IX, iar la categoria U12 echipa a obținut o performanță remarcabilă, clasându-se pe locul VI. Felicitări tuturor sportivilor pentru efortul și dedicarea lor. Mulțumim susținătorilor pentru sprijinul constant. Continuăm să muncim din greu și să ne străduim pentru rezultate și mai bune în competițiile viitoare!” spune antrenorul Emil Deliman.
    Trimite prin e-mail