vineri, 5 aprilie 2024

Publicat la 4/05/2024 06:59:00 p.m. de

Remiză pe terenul liderului: 1-1 (0-0) cu Gloria Bistrița

ACS Mediaș a încheiat la egalitate, 1-1 (0-0), azi, în deplasare, pe Stadionul “Jean Pădureanu“, în compania liderului Gloria Bistrița, într-un meci din etapa secundă a play-off-ului seriei a 9-a a Ligii a 3-a.

ACS Mediaș a început cu Blaga, Vodă, Vlad Antonio, Șerban, Hanzu, Alex Luca, Antonio Dumitru, Petra, Tineiu și Szilard Magyari.

Cu o prestație mult peste cea din dubla cu Unirea Ungheni, după 2 bune oportunități în debutul actului secund, trupa lui Mihai Ianc a deschis scorul în minutul 70, prin Bogdan Rotar, abia intrat pe teren. Acesta a reluat cu capul o centrare din lovitură liberă de pe stânga de la Balgiu. Din păcate, în minutul 77, gazdele au beneficiat de un penalti. Lovitura de pedeapsă executată de Banyoi a fost parată de Fabio Blaga, însă balonul i-a revenit executantului, care a marcat: 1-1

În urma acestui rezultat, ACS Mediaș rămâne pe 3, cu 35 de puncte, la doar unul în spatele Unirii Ungheni, care joacă abia mâine, de la ora 17, la CS Universitar Alba Iulia.

În etapa următoare, ACS Mediaș va întâlni, pe teren propriu, CS Universitar Alba Iulia.