marți, 16 ianuarie 2024

Publicat la 1/16/2024 04:23:00 p.m. de

Sportivi de la CSM Mediaș, campioni la ciclocros

Cicliștii de la CSM Mediaș au debutat cu dreptul în 2024. Clubul Sportiv Municipal Mediaș a fost reprezentat de șapte sportivi la Campionatul Național de Ciclocros, care a avut loc în localitatea Porumbacu de Sus. Trei dintre ei au reușit să urce pe podium. Astfel, David Feșteu a devenit Vicecampion național la categoria A, Miruna Măda s-a clasat pe poziția a treia la Elite, categoria junioare, iar David Doroga s-a clasat pe locul trei la categoria U23. De asemenea, Orban Balazs a ocupat locul patru la cadeți, Andrei Stoica s-a clasat pe locul al șaselea la categoria copii C, Ianis Pîntea pe locul al optulea tot la categoria copii C, iar Edan Custura pe locul al nouălea la copii C.

„Felicitări cicliștilor medieșeni pentru performanțele lor remarcabile la Campionatul Național de Ciclocros de la Porumbacu de Sus! Clubul Sportiv Municipal Mediaș este mândru de rezultatele obținute de sportivii săi, care au demonstrat pregătire, talent și determinare în lupta pentru victorie și mulțumește tuturor celor care ne sprijină în obținerea acestor performanțe: antrenorilor, Primăria Municipiului Mediaș și evident, familiilor sportivilor noștri! Ei sunt minunați pentru că voi toți sunteți minunați! Iată clasamentul cicliștilor medieșeni la Campionatul Național de Ciclocros desfășurat astăzi (nr - sâmbătă): David Feșteu – locul 2 categoria A – Vicecampion la Ciclocros, Măda Miruna – locul 3 categoria Junioare-Elite, David Doroga – locul 3 categoria U23, Balazs Orban – categoria Cadeți – loc 4, Andrei Stoica – Categoria copii C – locul 6, Pîntea Ianis – Categoria copii C – loc 8, Custura Edan – Categoria copii C – loc 9. Bravo, campioni! Suntem alături de voi și vă susținem în continuare!” a fost mesajul transmis de CSM Mediaș pe pagina sa din rețeaua de socializare Facebook