miercuri, 13 decembrie 2023

Publicat la 12/13/2023 12:48:00 p.m. de

Cicliștii de la CSM Mediaș s-au întors cu medalii (și) de la Cluj-Napoca

Cicliștii de la CSM Mediaș s-au întors cu medalii de la Cluj-Napoca. La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc Cluj Winter Race, etapa cu numărul patru din Cupa României la Ciclocros, dar și un concurs de Mountain Bike, ambele desfășurate la Cluj-Napoca. La Ciclocros, Miruna Măda a câștigat locul 1 la categoria junioare, demonstrând încă o dată că se află în topul celor mai bune cicliste din România la categoria sa de vârstă. De asemenea, David Doroga a urcat pe podium la categoria U 23, obținând locul 3, iar Orbán Balázs a ocupat locul 3 la categoria cadeți. În cadrul aceleiași competiții, Ianis Pîntea a terminat pe locul 4 la categoria copii 9-10 ani. La concursul de Mountain Bike, Andrei Feșteu a ocupat locul 1 la categoria 7-8 ani, iar David Feșteu a ocupat locul 7 la general la categoria 11-12 ani, concurând la open. „Felicitări sportivilor mediașeni pentru rezultatele foarte bune obținute la Cluj Winter Race, reprezentând etapa a 4-a din Cupa României la Ciclocros și la un concurs de Mountain Bike, desfășurat week-end-ul trecut în Cluj-Napoca. Aceste rezultate sunt o dovadă a muncii asidue și a pasiunii pentru ciclism a acestor sportivi. Le dorim mult succes în continuare!”, spun reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Mediaș.