miercuri, 30 august 2023

Publicat la 8/30/2023 09:12:00 a.m. de

Cicliștii medieșeni, pe podium la Alba Carolina Bike Race

Sportivii de la CSM Mediaș au participat, la sfârșitul săptămânii trecute, pe o vreme caniculară, la unul din cele mai grele maratoane din centrul țării, Alba Carolina Bike Race. Aceștia au reușit să urce pe podium la toate categoriile. Astfel, la traseul scurt, Timar Tamas a câștigat cursa, iar Ianis Pîntea s-a clasat pe locul 3. La traseul de 13 kilometri, cu diferență de nivel de 250 metri, Lorenzo Cătană a încheiat pe locul 3 și Denis Cătană pe locul 2 la categoria family. La traseul de 27 kilometri, cu diferență de nivel 780 metri, Radu Măda a încheiat pe locul 2 la fotofiniș, iar Cristian Călburean pe locul 6. Tura medie, de 38 kilometri, cu diferență de nivel de 1300 metri a fost câștigată atât la categorie cât și la general de către junioara Miruna Măda cu timpul de 2:19:38, iar la băieți, David Doroga a obținut locul 2 și la categorie și la general cu timpul de 1:53:53.