marți, 2 mai 2023

Publicat la 5/02/2023 07:38:00 p.m. de

CSM Mediaș, rezultate bune la Avrig

Clubul Sportiv Municipal Mediaș a participat cu echipă completă la competiția „Triada MTB”, de la Avrig. Sportivii medieșeni au obținut rezultate bune și foarte bune.

Astfel, la categoria Copii B, David Feșteu a câștigat locul 1, iar Orban Balazs s-a clasat pe prima poziție a podiumului la categoria Copii A. De asemenea, tot Orban Balazs s-a clasat pe poziția a doua pe traseul de maraton, iar David Feșteu pe locul al treilea la categoria sa de vârstă. Pridon Theodor-Vasile a terminat pe locul 1 traseul Albastru de 30 kilometri, iar Mădă Miruna a terminat prima pe traseul Roșu, de 42 kilometri. „Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor pentru rezultatele foarte bune obținute și le dorim succes în acest sezon competițional ! Mulțumim sponsorilor și Primăriei Mediaș pentru imaginea profesionistă cu care ne-am prezentat încă de la primul concurs!” a fost mesajul transmis de către CSM Mediaș prin intermediul paginii sale oficiale.