Un accident s-a produs pe DN7, pe raza localității Tuțulești, județul Vâlcea, între un autoturism și un autocar care transporta 21 de persoane la bord.
![](https://i0.wp.com/www.mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/10/va.jpg?resize=698%2C931)
Pentru salvarea acestuia, s-au efectuat manevre de descarcerare.
La scurt timp de la sosirea echipajelor la locul interventiei, victima în comă a fost extrasă din autoturism si i s-au acordat îngrijiri medicale, de către paramedicii SMURD și un medic din Hunedoara, aflat în trafic și ulterior de către personalul medical sosit la locul intervenției.
![](https://i0.wp.com/www.mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/10/vaa.jpg?resize=698%2C931)
Din rândul celor 21 de pasageri din autocar, o singură persoana a avut nevoie de îngrijiri medicale, aceasta suferind un atac de panică.
Pe toată durata interventiei, traficul rutier a fost blocat.