marți, 28 iunie 2022

Publicat la 6/28/2022 11:17:00 a.m. de

Mădălina Moga, Beatrice Hila și Gabriela Herciu, șapte medalii la „Dumbrăvița Champions Trophy“

Jucătoarele de tenis de masă de la CSM Mediaș au obținut rezultate foarte bune la competiția internațională „Dumbrăvița Champions Trophy“. Mădălina Moga, Beatrice Hila și Gabriela Herciu au câștigat în total șapte medalii. Astfel, Mădălina Moga alături de Mădălina Orban din Slatina, a obținut locul 1 la echipe U19,  dar și locul 2 la individual, tot la categoria de vârstă sub 19 ani. Beatrice Hila a urcat pe prima treaptă a podiumului la echipe U17 alături de Maria Gîrlea și a obținut de asemenea locul 3 la individual U19. Gabriela Herciu a făcut pereche cu Yvette Farkas și a obținut locul al treilea la echipe U17. Sportiva de la CSM Mediaș a urcat pe locul 3 la individual la U19 și tot pe locul la 3 individual U17.

Competiția internațională de tenis de masă s-a desfășurat în perioada 23-26 iunie la Dumbrăvița și a avut la start 90 de participanți din mai multe țări europene.