Drumarii de la Districtul Bâlea al Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Brașov lucrează intens la curățarea zăpezii acumulate peste iarnă pe versantul nordic al Transfăgărășanului.
![](https://i0.wp.com/www.mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/05/Untitled-3.png?resize=698%2C335)
„Acum se lucrează într-o zonă în care stratul de zăpadă depășește 5 metri grosime. Cu toate acestea, dacă și vremea va ține cu noi, suntem încrezători că vom putea să deschidem șoseaua pentru circulația publică înainte de termenul obișnuit de 1 iulie”, spun cei de la DRDP Brașov.