sâmbătă, 27 noiembrie 2021

Publicat la 11/27/2021 09:00:00 a.m. de

Perechea Dragoman-Samara, în sferturi la CM de tenis de masă

Andreea Dragoman avansează în sferturi la Campionatul Mondial de tenis de masă, în competiția de dublu feminin. În echipă cu Elizabeta Samara, medieșeanca a făcut un meci excelent în optimi, contra rusoaicelor Yana Noskova și Olga Vorobeva.

Federația Română de tenis de masă salută performanța celor două sportive deplasate la Houston (SUA). „O nouă veste bună vine de la Campionatul Mondial individual 2021! Elizabeta Samara și Andreea Dragoman s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu feminin! Perechea din România a oferit un meci spectaculos, în compania sportivelor din Rusia, Yana Noskova și Olga Vorobeva, care au trecut la conducere după primul set. Sportivele noastre au mărit ritmul și le-au câștigat pe următoarele două identic, 11-7, ca mai apoi să fie egalate la doi. Eliza și Andreea au gestionat mai bine presiunea momentului din setul decisiv și, după o primă parte în care nicio pereche nu s-a desprins, au făcut punct după punct pentru 3-2 și calificarea în sferturile de finală“, a transmis Federația Română de tenis de masă.