miercuri, 3 iulie 2019

Publicat la 7/03/2019 01:06:00 p.m. de Anonim

Peter Herman, primul la Predeal Forest Run

Atletul medieșean Peter Herman s-a clasat primul la concursul Predeal Forest Run, desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute.

Peter a concurat alături de alți 59 de concurenți, la categoria Cros, și a reușit să se impună în 54 de minute și 12 secunde. „A fost o competiție incredibilă. Deși a fost la prima ediție, nu mă așteptam să fie atât de bine organizată, o experiență foarte frumoasă, oameni foarte frumoși și mă bucur că alergarea montană începe să prindă din ce în ce mai multă amploare“, a mărturisit sportivul medieșean.
Pentru perioada imediat următoare, Peter Herman ia în considerare să participe la un campionat național de tineret, iar la sfârșitul verii își dorește o medalie la campionatul național de alergare montană. (A.L.)