miercuri, 8 mai 2019

Publicat la 5/08/2019 10:02:00 a.m. de Anonim

Cupa „Costel Totan“

Municipiul Mediaș a găzduit cea de-a treia ediţie a Cupei „Costel Totan“ la tenis de masă.

Aceasta a avut loc în perioada 3-5 mai, în Sala Sporturilor din cartierul Vitrometan, şi s-a bucurat de o participare numeroasă.
Cupa „Costel Totan“ la tenis de masă s-a adresat copiilor cu vârste cuprinse între 8 și 15 ani, precum și amatorilor, profesioniștilor și categoriei open. În total, numărul participanţilor a fost de 188. Cea mai disputată a fost categoria Master, acolo unde medieşeanca Andreea Dragoman s-a clasat pe poziţia a III-a, locul al II-lea a fost ocupat de maestrul emerit al sportului Simon Csaba, iar locul I a fost câştigat de Dan Daniel, antrenorul jucător de la Clubul Sportiv Municipal Mediaş.
Organizatorii Cupei „Costel Totan“ la tenis de masă au fost Clubul Sportiv Municipal Mediaș, EMI TT & Gewo-tt Romania și Clubul Sportiv Romgaz. (A.P.)