joi, 17 ianuarie 2019

Publicat la 1/17/2019 11:47:00 a.m. de Redacţie

Eșec la scor

CSM Mediaș a fost învinsă în deplasare de CSO Voluntari.

Formația din municipiul de pe Târnava Mare a pierdut cu 90-69 ultima partidă din această fază a campionatului Ligii Naționale de Baschet. CSO Voluntari a avut 16-15 după primul sfert al partidei disputate pe teren propriu. CSM Mediaș a întors scorul până la pauza mare și a intrat cu două puncte avantaj la cabine, scor 35-33. Sfertul al treilea a început foarte prost pentru medieșeni, care au primit 12 puncte fără să înscrie vreunul într-un interval de trei minute. În aceste condiții, formația gazdă a trecut la timona jocului, iar ecartul a ajuns chiar la 15 puncte la intrarea în actul decisiv. Ultimul sfert a aparținut tot ilfovenilor, care s-au impus în final cu 90-69.
În urma acestui rezultat, CSM Mediaș a încheiat prima fază a campionatului pe poziția a doua și va evolua în continuare în Grupa galbenă, alături de Steaua București, Dinamo București, CSO Voluntari, Athletic Constanța și Phoenix Galați. (A.P.)