marți, 13 august 2013

Publicat la 8/13/2013 02:17:00 p.m. de Redacţie

1-1 pentru cine?

Gaz Metan Mediaş a obţinut primul punct din acest sezon în meciul disputat pe teren propriu cu FC Vaslui.

Text şi foto: Alex DUMITRESCU

După o primă repriză cu fotbal puţin şi un gol înscris de Robertson, dar anulat pentru ofsaid, atacantul medieşenilor reuşeşte să deschidă scorul în minutul 54, din lovitură de la 11 metri, după un henţ comis de Viveiros care primeşte al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu.
Sânmărtean şi Antal trag echipa după ei, în căutarea egalării, dar Pleşca se opune în minutul 65 unui şut din careu. Şapte minute mai târziu, Caue reia peste poartă. În minutul 74, Lullaku, introdus pe teren în minutul 65, vede cartonaşul galben, pentru ca, după alte ratări ale vasluienilor, printre care şi o bară a aceluiaşi Antal în minutul 85, dar şi o ocazie a medieşenilor în minutul 80, gazistul să vadă ş cel de al doilea cartonaş galben pentru un henţ, chiar în minutul 90.

La ultima fază de joc, Caue şutează de la 18 metri, Pleşca rămâne fără reacţie şi meciul se încheie 1-1.