Publicat la 4/19/2013 05:12:00 p.m. de Redacţie

După puncte, la Cluj

Formaţia lui Gheorghe Mulţescu întâlneşte în această seară, de la ora 21.30, în deplasare, Universitatea Cluj.

Eric de Oliveira
Şepcile roşii au o singură înfrângere cu Steaua în acest an, iar în rest, doar victorii şi remize, astfel că partida se anunţă a fi una dificilă. Totuşi, şi Gaz Metan Mediaş stă bine, atât la capitolul moral, cât şi în clasament, alb-negrii reuşind să câştige ultimele două partide, acasă cu Astra Giurgiu şi în deplasare pe terenul Concordiei Chiajna. La sfârşitul săptămânii trecute, gruparea de pe Târnava Mare a învins Astra Giurgiu cu scorul de 2-1, datorită golurilor marcate de brazilianul Eric de Oliveira şi Dan Roman în prima repriză. Oaspeţii au marcat golul de onoare prin Budescu. Gaziştii au avut un început bun de meci. Vitinho şi Llullaku au combinat în marginea careului advers, iar kosovarul l-a deschis excelent pe Eric, care l-a învins pe Lung Junior cu un şut plasat la colţul lung. Alb-negrii şi-au dublat avantajul în prelungirile primei reprize, prin Dan Roman, care a marcat şi el la colţul lung. Astra a încercat să revină în repriza a doua, dar a reuşit golul abia în al treilea minut de prelungiri al partidei. (A. P.)