joi, 15 ianuarie 2015

Publicat la 1/15/2015 08:12:00 a.m. de Redacţie

Au debutat în retur cu o înfrângere pe teren propriu

Formaţia lui Ovidiu Teleabă (foto) şi Mihai Popa a început returul de campionat cu un eşec pe teren propriu. Aseară, Gaz Metan Mediaș a pierdut confruntarea cu Baschet Club Târgu-Mureş cu scorul de 80-74, la capătul unei partide cu multe răsturnări de situaţie. Mureşenii au câştigat la limită primul sfert, pentru ca alb-negrii să intre cu un avantaj de trei puncte la pauza mare. Sfertul al treilea s-a încheiat la egalitate, 23-23, iar apoi oaspeţii au făcut legea în sfertul patru,pe fondul oboselii gaziştilor, care au avut dificultăţi în a marca şi au făcut o serie de greşeli neforţate.
Pentru Gaz Metan urmează o deplasare dificilă, duminică seara, în compania echipei Universitatea Banca Transilvania Cluj-Napoca. (A.P.)