marți, 11 iunie 2024

Publicat la 6/11/2024 10:46:00 a.m. de

Încă 2 titluri județene pentru ACS Mediaș

Sezonul competițional 2023-2024 este unul de excepție pentru ACS Mediaș. După titlurile județene obținute de echipa de fete U17 pregătită de Costel Hanc și cea de băieți U14 pregătită de Raul Drăghiță și Stelian Tofănescu, la sfârșitul săptămânii trecute, fotbaliștii medieșeni au obținut alte două titluri județene. Astfel, echipa antrenată de Costel Hanc a câștigat campionatul județean U16. Ultimul joc s-a disputat la Mediaș în compania echipei CSC Șelimbăr, echipa clasată pe a doua poziție. ACS Mediaș a câștigat cu scorul de 2-0, prin golurile înscrise de Ianis Frâncu și Cristian Banea. Ulterior, echipa U10 pregătită de Florin Brătian a devenit și ea campioană județeană, după ce a câștigat toate meciurile acestui sezon. „Fotbalul juvenil este o prioritate pentru clubul nostru. Acești copii minunați ne dau speranța că în viitorul apropiat tot mai mulți sportivi din cadrul academiei noastre vor face pasul către fotbalul mare”, a fost mesajul transmis de ACS Mediaș prin intermediul paginii sale oficiale.