marți, 30 aprilie 2024

Publicat la 4/30/2024 08:46:00 a.m. de

Miruna Măda și Theodor Pridon, pe podium la Cheile Grădiștei

Cicliștii de CSM Mediaș au obținut noi rezultate foarte bune, de această dată la Cheile Grădiștei, în cadrul primei etape a Cupei României la MTB XCO. Întrecerea a avut loc pe traseul care va găzdui și Campionatul European între 8 și 12 mai.

„Tinerii cicliști ai CSM Mediaș au obținut rezultate remarcabile! Miruna Măda a ocupat locul 2 la categoria juniori, iar Pridon Theodor s-a clasat pe locul 3.
În categoria cadeți, Măda Radu a obținut locul 4, Calburean Cristi locul 7, iar Balázs Orbán locul 16.
Mulțumim antrenorilor și părinților pentru eforturile lor inestimabile în sprijinul performanțelor noastre! Mulțumim domnului primar Gheorghe Romanpentru susținerea puternică și constantă pe care o oferă sportului medieșean.Felicitări tuturor sportivilor pentru efortul depus și pentru performanțele de excepție!“, a transmis CSM Mediaș.