APIA Sibiu informează că, în contextul măsurilor luate de Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură (APIA) de prevenire a riscului de răspândire la nivel național a infecţiei cu Coronavirus SARS-CoV-2, a fost aprobată de către conducerea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale decizia APIA de suspendare a activității de vizare a carnetelor de rentier agricol.
![](https://i1.wp.com/www.mesageruldesibiu.ro/wp-content/uploads/2017/11/APIA.jpg?w=678)
Activitatea de vizare va fi reluată de către APIA – Centrul judeţean Sibiu începând cu data de 4 mai 2020.
„Precizăm că în conformitate cu prevederile OMADR nr. 1272/2005, cu modificările și completările ulterioare, vizarea carnetelor de rentier agricol se realizează până la data de 31 august 2020”, spune APIA.