marți, 11 februarie 2020

Publicat la 2/11/2020 04:25:00 p.m. de Anonim

Performanță notabilăCele două echipe de robotică ale Liceului Teoretic „Stephan Ludwig Roth”, din municipiul Mediaș, s-au calificat la faza națională a concursului „First Tech Challenge”.

Aceasta se va desfășura în perioada 27-29 martie la Cluj-Napoca. La sfârșitul săptămânii trecute, echipele Code Warriors și The Resistance au luat parte la faza regională a concursului de robotică „First Tech Challenge”. Medieșenii au ajuns în finala competiției, unde s-au ales cu două premii importante.
„A fost o experiență deosebită pentru ambele echipe ale liceului nostru. Am reușit să ajungem în finală, dar și să câștigăm două premii. Echipa noastră, Code Warriors, a obținut un premiu care atestă recunoașterea juriului pentru o echipă foarte complexă, iar colegii noștri de la The Resistance au obținut un premiu pentru programare”, a explicat concurenta Denisa Dragotă. (A.P.)
    Trimite prin e-mail