joi, 14 martie 2019

Publicat la 3/14/2019 09:00:00 a.m. de Anonim

Eșec pe final

CSM Mediaș a pierdut partida cu CSO Voluntari după o evoluție bună. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 92-84, după ce medieșenii au condus la limită la pauza mare. Diferența s-a făcut în ultimul sfert.

CSM Mediaș a început bine partida cu CSO Voluntari și a condus cu 10-2. Ilfovenii au replicat cu un parțial de 12-0 și au câștigat primul sfert cu 25-20. Formația gazdă a reușit un sfert secund bun și a intrat în avantaj la cabine, scor 50-48. Sfertul al treilea a fost unul de luptă, cu un plus pe final pentru vizitatori, care au avut 5 puncte avantaj pe tabela de marcaj la intrarea în decisiv. Ultimele zece minute au aparținut tot formației din Voluntari, care a gestionat bine jocul și a câștigat în cele din urmă cu 92-84. Andrija Simovic a fost cel mai bun jucător al CSM-ului cu 24 puncte, 4 recuperări și 2 pase decisive. Stefan Sajin a avut 18 puncte și 8 recuperări, iar Milan Vulic a încheiat jocul cu 16 puncte, 5 recuperări și 4 pase decisive, în timp ce Titus Nicoară a avut 12 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive.
Pentru formația pregătită de Mihai Popa și Dan Popa, urmează două partide în deplasare. Prima dintre acestea va avea loc la sfârșitul acestei săptămâni, atunci când medieșenii vor întâlni Phoenix Galați. (A.P.)