sâmbătă, 28 iulie 2012

Publicat la 7/28/2012 09:31:00 p.m. de Redacţie

Liga I: Gaz Metan Mediaş - Pandurii 0-2 | VIDEO

Gaz Metan a pierdut cu scorul de 0-2 (0-1), în această seară, în compania formaţiei Pandurii Tg. Jiu, meciul jucat pe teren propriu contând pentru etapa a 2-a a Ligii I de fotbal.
Gorjenii s-au impus prin golurile marcate de Dan Nistor ('15) şi John Ibeh ('70) şi se află acum pe primul loc în clasament. Mediaşul a primit un penalti în minutul 55, după ce Radu Zaharia a fost faultat în afara careului. Bud a marcat iniţial, dar centralul Istvan Kovacs a dictat repetarea, pe motiv că mai mulţi jucători intraseră în careu la executarea loviturii, atacantul medieşean văzând acest lucru abia după ce a făcut un tur de teren şi s-a îmbrăţişat cu antrenorul Cristi Pustai. La repetare, a ratat penalti-ul. Tot Bud a reuşit doar o bară în minutul 80.

Gaz Metan reuşise surpriza etapei trecute, 1-1 cu campioana CFR Cluj. (A. L.)