sâmbătă, 6 august 2011

Publicat la 8/06/2011 05:30:00 p.m. de Redacţie

Tunurile pe Horoba

Suporterii Gazului au luat foc! Supăraţi pe rezultatele recente ale echipei de fotbal, ei au lansat o petiţie online în care cer nici mai mult, nici mai puţin decât demisia directorului Ioan Horoba. „Noi, adevăraţii medieşeni şi Lupi Negri, cât şi iubitori din toată ţara, ai fotbalului curat şi cinstit, cerem ca d-l Ioan Horoba să-şi prezinte demisia urgent, pentru dezastrul spre care se îndreaptă clubul Gaz Metan Mediaş, pentru distrugerea spiritului de suporter şi Lup Negru, cât şi pentru lipsa de respect a oraşului Mediaş. Vrem ca clubul nostru, echipa noastră, să fie o organizaţie liberă, nu să fim ţinuţi prizonieri de către o persoană care a venit de la Bistriţa să îşi bată joc de jucătorii noştri”, au scris iniţiatorii. La închiderea ediţiei, petiţia accesibilă pe http://p.ly/4JdcE adunase peste 70 de semnături, printre care s-ar fi numărat şi aceea a „fugarului” Eric. (A. L.)
    Trimite prin e-mail