sâmbătă, 5 noiembrie 2016

Publicat la 11/05/2016 08:41:00 p.m. de Anonim

Liga I: Gaz Metan Mediaș – CSM Poli Iași 2-1

Gaz Metan Mediaș a învins pe teren propriu echipa CSM Poli Iași, scor 2-1 (0-0), ieri, în primul meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Gaz Metan a avut o evoluție mai slabă decât în partidele cu Steaua și CS Universitatea Craiova și s-a văzut condusă după golul fundașului Marius Mihalache, care a profitat de greșeala portarului Pleșca, în startul reprizei secunde (minutul 47). Egalitatea a fost restabilită în minutul 74 de atacantul Mircea Axente, introdus inspirat de Cristian Pustai.
Golul victoriei a fost semnat în ultimul minut al timpului regulamentar de un alt fundaș, Jasmin Trtovac, după o minge întoarsă de Azdren Llulaku.
Gaz Metan are acum 26 de puncte și a urcat provizoriu pe locul 3. CSM Poli Iași, cu 12 puncte, se află pe poziția a 12-a.
Ieșenii au pierdut ultimele șase partide de campionat, marcând doar două goluri. Echipa a fost antrenată de Eugen Neagoe în ultimele patru etape.